JAKO 1. B třída mužů - skupina A

Poz Tým O VG/OG B

Budoucí zápas

Minulý zápas

Branky: Ondráško 3, Kovačík 2, Těžký J.
Rozhodčí: Seidel.
ŽK: 1:1.
Diváků: 80.

Baník i přes absenci zraněných hráčů Bašeho, Kotyka a Hoška napsal na soupisku 16 borců, všichni se na hřiště v průběhu hry dostali. To soupeř měl opačné starosti, do hry 11 hráčů a na lavičce připravený pouze "druhý brankář" Standa Horák. Další vrásky přidali poříčským sami domácí, když je doslova knockoutovali během úvodní čtvrthodinky. Hosté nestíhali pokrýt především oba rychlíky na krajní záloze, Marka Peka a Lukáše Brožka.
Z toho těžil domácí bijec Patrik Ondráško, který zaznamenal opět hattrick. Hosté sice sraženou střelou těsně před poločasem zaznamenali čestný úspěch, ovšem hned po změně stran je usadil střelou do odkryté branky Kovačík. Sympatické bylo, že i přes rozhodnuté utkání se hráči Poříčí stále snažili hrát fotbal. Na rozjetý Baník to ale dnes nestačilo a tak po dvou podzimních remízách (kdy zejména ta z pohárového finále žacléřským stále leží v žaludku) přišlo konečně vítězství. Za zmínku také stojí to, že Baník na jaře poprvé doma dostal gól, ale vstřelil si ho pro jistotu sám.Baníček si od první minuty šel za jasným cílem! Protože i v tomto zápase šlo o hodně! Byli jsme na Dvořákovi svěřence dobře připraveni a na hřišti to bylo znát… Už v 7. min. jsme vedli 1:0 po pěkné kombinaci s Pepou zakončoval Patrik Ondráško. O šest minut později Baník vedl 2:0. Lukáš Brožek, který asistoval u předešlého gólu, předvedl velmi těžkou hlavičku, kdy z nulového úhlu z lajny přihrával Pepovi a ten moc pěknou a důraznou hlavičkou navýšil skóre na 2:0.

Byli jsme rozjetí jako na kolotoči a 2:0 bylo pro nás málo. Po faulu na místního borce odpískal rozhodčí faul. Míč si vzal na starost Roman Kovačík a poslal lehký projektil směrem na bránu a to pod břevno. Brankář Poříčí byl asi zaskočen a míč lehce pustil za sebe - 3:0.

Žacléř kontroloval hru a Poříčí prakticky k ničemu nepustil. Hosté akorát vystřelili z 20 metrů, míč zlehka zaplaval, ale gólman Baníku měl správnou reakci! Než padl 4. gól, se opět zaskvěl gólman David, kdy hráč Poříčí poslal střílenou přihrávku za naší obranu. Míč letěl asi 14 m od brány ale David svým opětovným elegantním „mega tygřím“ skokem ztlumil míč, aby nemusel odkopávat od brány. Poté přihrál Romanovi Sch., aby vytvořil protiútok. Tato akce se nám za podařila a to po krásné kombinaci Romana, Davida a zakončoval „hattrickový muž“ Patrik Odráško, potlesk od diváků byl na místě a pro nás zasloužený!

Tato pohledná akce se nám zalíbila a tak jsme si vytvořili další a možná i hezčí, ale bohužel to skončilo pouze rohovým kopem, který ale brankou neskončil…
Už se blížil konec první půle, kdy se lehce přihlásili o slovo hosté. Úplně nepokrytý hráč, který stál zhruba na penaltě dostal míč na nohu a vystřelil. Bohužel trefil našeho mlaďáka do hlavy a míč zákonitě změnil směr a hosté snížili na 4:1.

V kabině jsme si řekli, že budeme hrát jako v první půli nátlakový a pro soupeře těžký fotbal. Alenic z toho se nestalo! Nevím, co se místním borcům honilo hlavou, ale prvních 6-7 min. bylo kastrováních! Všude pozdě, špatné přihrávky, málem opět „vlastňák“, zmatek mezi hráči atd. Po 7 minutovém zatmění jsme se vzpamatovali a ve vzduchu vysel další gól. Mára Pek střílel na gólmana skoro z půlky, protože gólman Poříčí si hrál na stopera, po střele se odrazil míč ke Kovačičovi a ten obloukovou střelou a se zatajeným dechem sledoval jak míč padá do branky - 5:1. V 63. min. se o poslední slovo přihlásili hosté, kdy po odraženém míci od našeho vápna se napřáhl hráč Poříčí a poslal míč pěkným - za hráčem skrytým obloukem do břevna!

Žacléř pak po každé minutě vystřídal hned 4 zkušené borce. Utkání jsme v pohodě dohrávali a pak přišel ke konci zápasu respektive v 85. min. Patrikův hattrick, kdy jako asistenci si připsal Lukáš Cvik. Pěkná přihrávka ze strany a Patrik ve skluzu upravil skóre na 6:1.

Rozhodčí za minutu zápas ukončil. Důležité 3 body pro Baník!
Příští sobotu 16. 6. přivítáme na našem hřišti Vítěznou. Je to poslední zápas jara 2018 a zároveň zapas o všechno! Kdo vyhraje, bere všechno. A to všechno znamená postup z druhého místa do 1. B třídy!

Vše je v našich hlavách, rukách a kopačkách, nemusíme brát ohledy na ostatní soupeře a proto věřím, že sobota 16. 6. bude naše vítězná! A jako společný tým, který teď šlape jako švýcarské hodinky neponecháme nic náhodě!

Baník pičo!

Muž zápasu: Patrik

Deník Sport: David G., Kovačič, Pepa

 

Autor: David Volhejn

Soupiska - Muži A

loading...