1. FK Nová Paka vs TJ Baník Žacléř A
10:15

Minulý zápas

TJ Baník Žacléř A 2 : 0 TJ Sokol Železnice

Po dvou debaklech chtěl Baník ukázat divákům a hlavně sobě, že fotbal hrát umí. Přijel však soupeř, který byl doposud stoprocentní, navíc s velezkušeným trenérem. První půle byla vyrovnaná, nedůraz v obraně potrestal gólem do šatny Ondráško. Hosté se snažili, tlačili se za vyrovnáním až do závěrečného hvizdu, ale domácí nápor vydrželi a odměnou jim byla druhá branka. Zodpovědněji a bojovněji přistoupili k utkání a zaslouženě slaví první výhru v soutěži. Lehké utkání to však rozhodně nebylo .

Herman, Šimočko, Fidranský, Brožek, M. Skála, Vít a Pek... To je výčet absentujících hráčů základní sestavy. I přesto jsme chtěli odehrát slušnou partii. A to se nám do 50. minuty dařilo. Poté však přišla smolně sražená střela od zad domácího útočníka a vzápětí rychlý brejk a bylo to 3:0. V těžké personální situaci týmu pomohl z béčka Lukáš Cvik a především velký žacléřský srdcař žijící již dlouhé roky v Anglii Honza Wara, děkujeme.

Nejsme v ideálním rozpoložení, chybělo 5 hráčů, navíc další nastupují zranění. Po výprasku v poháru od Bělohradu přišel další výbuch, bohužel po nešťastném druhém gólu jsme úplně přestali hrát a dostali totální k.o. Do druhé půle se snahou zkorigovat skóre tým položili hrubé chyby brankáře a tak první utkání v krajské soutěži skončilo nevídaným debaklem. Příští kolo bohužel nebudou další tři hráči, do Skřivan pojedeme výrazně oslabeni a tak pro nás začne soutěž až třetím kolem

Branky: Vít 2, Mádle.
Rozhodčí: Lebeda.
ŽK: 0:2.
Diváků: 65.

Poslední domácí utkání v úspěšně sezóně, představení poháru OFS domácím fandům a touha rozloučit se vítězně. Naproti tomu obrovské vedro a houževnatý soupeř. V první půli po rohovém kopu propadl míč do malého vápna a Vít pohotově zavěsil, ve druhém přesná střela Mádleho a krásné přehození od Víta a to bylo v poměrně unaveném utkání všechno.