Poz Tým O VG/OG B

Budoucí zápas

Minulý zápas

sestavy: Volhejn, Mádle, Těžký, Herman, Schneider, Ondráško, Kotyk, Gottwald, Pek, Kovačík, Těžký

Celosvětový den vítězství jako svátek, bylo jednoznačně i naše – fotbalové vítězství. Hajnice přijela jak se říká, „na sváteční výlet“, tak jak pojali zápas se to jinak nedá napsat… Baník byl po celý zápas aktivnějším a mnohem lepším týmem. Už v 5. min. se trefil dámy a pánové pravou nohou Radek. Taková, možná nenápadná točená polo-střela stačila na to, aby skončila v síti. Z mého pohledu by to měl gólman i na takové úrovni chytat…
O 3 minuty později se kopala penalta proti Lebedovi. Roman si jednoznačně řekl o míč a nekompromisně poslal Tango do šibenice - 2:0! Hajnice si nic nevytvářela a možná ani nechtěla… Baník si dělal na hřišti co on chtěl, pár rohů i několik střel bylo. Ale vše skončilo mimo, anebo u Lebedy v rukavicích… Až ve 42. minutě, po hezké kombinaci ze strany a asistenci muže zápasu Kovačiče, se dostal do zakončení Mára, a takovou ladnou a přitom parádní střelkou podél gólmana poslal míč do sítě! O 4 min. později se postaral o velmi krásnou a přesnou přihrávku Valentýnek, míč si převzal v běhu Roman a nasadil brankáři elegantní „housle“, kterými ho tak trochu zesměšnil…

Baník šel po dlouhé době do šatny s výraznějším skóre, konečně! V druhé půli hrál Baník skoro jako "Bílý balet“! Krátkými a přesnými přihrávkami si ze soupeře dělal „dobrý den“. V 53. minutě po sólu na bránu vystřelil náš Pepíček podél brankáře, ale gólman dobrým zákrokem vyrazil míč. Naštěstí míč doletěl na kopačky Romana a ten s přehledem zakončil „do prázdné“.
V 70. min. jsme kopali roh a ujmul se ho dovolenkář Horváth David. Poslal moc pěkný míč na hlavu Patrika, který mířil pouze do tyče... Pro oko diváka pohledná hlavička. Škoda, gól by si určitě po dnešním výkonu zasloužil!

Hajnice ani jednou nevystřelila na naši „svatyni“, tak jsem mohl očkem pozorovat pohlednou blonďatou pomezní. :) V závěru byly k vidění i nějaké moje technické dovednosti… První byla parádní! Diváci mě za to odměnili krátkým a tichým potleskem, protože drželi v rukách vychlazeného Krakonoše... Druhá byla s decentní chybkou, ale vše skončilo dobře! V 84. min. opět poslal Vali do brejku Roman, a ten si pohrál s brankářem hostí - Lebedou. Dvoje naznačení střely poslal gólmana na kolena a s úsměvem zakončil do prázdné - 6:0. V 85. min. po výběhu jsem se střetl s útočníkem hostí, kdy jsme oba trefili nohou míč, ale odnesl jsem to polo-saltem, tak jsem mu řekl, že je dlouhé pánské přirození. Tatínek pohledné pomezní životním sprintem ke mě přiběhl a udělil mi po právu krásnou žlutou kartu… Tento výrok se nesmí už opakovat. Dcera rozhodčího se po mém výroku trochu začervenala, "která taky ne"... za minutku před časně rozhodčí ukončil zápas.

Muž zápasu: Kovačič (4+1)
Deník Sport: Vali, Jarda (C) a Patrik