Okresní přebor II.třídy mužů

Poz Tým O VG/OG B
1. TJ Baník Žacléř A 24 +90 68
2. TJ Rudník 24 +35 52
3. FK Poříčí u Trutnova 24 +13 42
4. TJ Strážné 24 +15 40
5. Sokol Vítězná 23 +12 40

Budoucí zápas

Minulý zápas

TJ Baník Žacléř A 3 : 0 TJ Baník Rtyně

Sestava: Volhejn, Baše, Herman, Těžký M.,Mádle, Ondráško, Kotyk, Pek, Gottwald, Brožek, Těžký P.

1. Máj lásky čas a to znamená svátek práce a tudíž i 100% příplatek za sváteční zápas. Okresní přebor je velmi náročná soutěž a proto se někdy musí odehrát zápasy i v týdnu, alá Premier league.
Ale pojďme k samotnému utkání. Před zápasem, na střeše kabiny, kde jsme si navlékali moderní dresy značky Joma, si vrabci štěbetali, že místnímu mužstvu bude chybět gólman a že musejí nasadit rezervu alá univerzálního hráče - gólmana. Na některých hráčích se to asi podvědomě podepsalo…
Od první minuty jsme si míč přivlastnili na svoje predátorky a začali jsme si tvořit šance. První šance ve 2 min. skončila nezdarem, ale hned ve 4 min. po faulu na Máru Špeka si exekuci trestného kopu vzal na svá bedra bývalý kapitán Radek. Míč poslal do vápna a nikdo z přítomných hráčů se balónu nedotkl. Ani univerzál Cabalka. A tím pádem skončil překvapeně na zadní tyči - 0:1.


V 17 minutě běžel náš útočník Lukáš B. sám na brankáře, ale byl faulován (prý před vápnem). Měla následovat červená, a pak směr sprcha a na párek… Jenže, cca 2 min. se řešilo co se vlastně bude kopat. Buď „přímák“ anebo penalta. Takže žádná červená a párek, ale rovnou penalta! Tu si na svědomí vzal Radek, ale bohužel trefil jen levou tyč (z pohledu gólmana). Za pár minutek netrefil zhruba od penaltového kříže poloprázdnou branku David G.

Domácí jen sporadicky hrozili rychlými kontry, a když už se dostali na naši polovinu, tak narazili na spolehlivou (jen v první půli) obranu, anebo na gólmana… Od 23 min. jsme měli jednu šanci za druhou, ale míč skončil buď hodně, nebo těsně vedle, anebo v rukavicích dobře chytajícího brankáře.

Nikdo z přítomných diváků a hráčů by se nedivil, kdyby Baník vedl ve 40 min. 4 až 5:0…
Na našeho rychlého záložníka Špeka bylo v prvním poločase několik faulů a ten poslední byl gólový. Ve 43 min. si opět vzal míč na starost Radek. S vytříbenou technikou poslal razantní střelu přes zeď pod břevno - 0:2!

Ve druhé půli - to je ve 48 min. se dostali poprvé k zakončení domácí, ale točenou střelu si David pohlídal a dobrým vyražením poslal míč pryč.
Baník byl tak nějak rozházený. A to především obrana, která špatně vyhodnotila situaci, a na jednou se řítili hned 4 hráči s balónem u nohy na Davida. Vše správně vycítil náš dříč Patrik a od velkého vápna hostů pře-sprintoval hřiště a ve skluzu odkopl míč na roh. Gólman Baníku neváhal ani vteřinu a hned Patrikovi poplácal za odměnu po ramenou!
Tento následující roh byl pro domácí gólový. Na centr si nejvýš doskočil Kopecký… 1:2. Pak měl Baník opět několik dobrých šancí jak navýšit skóre, ale proti bylo vše… Míč, hřiště, domácí brankář a hlavně samotní hráči… Pepa šel dokonce sám na brankáře, ale míč napálil pouze do gólmana…
Ze strany běžel Mára, ale dobrým zákrokem vyrazil gólman na roh. Po rohu hned zase hlavičkoval Patrik, ale míč letěl nad branku.
V 89 min. po faulu na Davida G., byl po druhé žluté kartě vyloučen domácí Šrejber. Zanedlouho rozhodčí Žák ukončil utkání, kde Baník vyhrál samozřejmě zaslouženě! I když tomu výsledek neodpovídá…
Proti týmům jako je třeba Vrchlabí, Rtyně atd. musíme tyto šance proměňovat!

Muž zápasu: Radek
Deník Sport: Simon, Köãsagi, Mára

Autor článku: David Volhejn

Soupiska - Muži A

loading...