Hokejově střídali: Lubas, Vondrák, Řezáč, na lavici zůstala připravena Striebliková

Branky: 3., 27. a 61. Hradecký, 38. Horváth – 59. Ponikelský

ŽK: 0 : 0

Rozhodčí: Patrik Doubic, Jan Horváth, Fído

Ve čtvrtfinále poháru fotbalového svazu Královéhradeckého kraje jsme přivítali Slovan Broumov, který se pyšní druhým místem v krajském přeboru žáků. To, že se v pohárech mažou rozdíly i několika tříd se ukázalo dnes v Žacléři. V 17,30 hodin zahájil rozhodčí Doubic utkání na perfektně připraveném pažitu. Diváky naladil ve 3. minutě kanonýr Hradecký, který vstřelil po samostatném úniku první branku. Hosté mohli několikrát srovnat, ale Táda Tran se vždy vyznamenal. Sebevědomí hosté se nestačili divit, když v 27. minutě se opět trefil Hradecký a do kabin se šlo za stavu 2 – 0.

Nástup do druhé půle vyšel domácím, když na 3 – 0 zvýšil v 38. minutě Horváth. Domácí měli utkání pod kontrolou. Jiskřičku naděje vykřesali hosté v 59. minutě, když Ponikelský obral o míč s odkopem otálejícího Pospíšila a vstřelil kontaktní branku 3 – 1. Jenže naději hostů o dvě minuty později uhasil svou třetí brankou Hradecký, který upravil na konečných 4 – 1.

Hodnocení:
Z utkání jsme měli obavy, jednak soupeř byl poslední, kdo nás letos porazil, v prvním kole poháru 6 – 3, na trutnovské umělce, také proto, že je to je druhý tým krajského přeboru a také proto, že se k utkání nedostavil Laštovka, Suchánek a k dispozici nebyl ani nemocný Rohrbacher. Příležitost dostali tak jiní hráči, kteří se s tím poprali dobře.
V brance opět zářil Táda Tran, dobře pracuje i stoperská dvojice rychlík Šklíba a konstruktivně a hlavou dobře hrající Pospíšil (i přes jednu chybičku), no a když se přidá dnes velmi dobrá trojka Hradecký, Horváth, Birka v záložní řadě, je radost se na to koukat. Kluci si bojovností a přístupem vybojovali postup do finálového dne, kde se střetnou čtyři nejlepší družstva v kategorii U 15 do úrovně krajského přeboru. To je si myslím jeden z největších úspěchů žákovské kopané za poslední roky.