Deprecated: Unparenthesized `a ? b : c ? d : e` is deprecated. Use either `(a ? b : c) ? d : e` or `a ? b : (c ? d : e)` in /var/www/clients/client9/web17/web/plugins/system/ef4_jmframework/includes/libraries/template.php on line 1741

Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /var/www/clients/client9/web17/web/libraries/vendor/leafo/lessphp/lessc.inc.php on line 749

SK Dobruška/Opočno 1 – 2 Baník Žacléř (0 - 2) - Baník Žacléř

Rohrbacher – Miroslav Dubský

Hokejově střídali: Michal Dubský, Vondrák, Lubas

Branky: 53. Nardelli - 14. Horváth, 17. Rohrbacher

Rozhodčí: Hlavsa, laik za domácí, Martin Kubal

Pro domácí třetí mistrovské jarní utkání, pro Baník první. Důvody jsou dva, domácí mají zrenovovaný areál a od roku 2016 novou umělou trávu. Hosté ze Žacléře mají odloženy dvě utkání, také proto, že umělou trávu nemají a na travnaté ploše byla ještě před dvěma dny souvislá vrstva sněhu. Baník si umělku osahal ve dvou pohárových utkáních, když dokázal ze tříčlenné skupiny postoupit do další fáze.
Hosté na domácí doslova vlétli, a kdyby byl v 5. minutě stav 0 – 2, nikdo by se nemohl divit. Jenže to by si Rohrbacher v první a páté minutě nesměl počínat zbrkle a pokus Pospíšila lapil domácí gólman Pago. První branku vstřelil ve 14. minutě Horváth, který zakončil akci Šklíby a Hradeckého 0 – 1. O tři minuty později to byl opět Hradecký, který předložil míč Tranovi a jeho střelu dorazil Rohrbacher 0 – 2.

Do konce první půle mohl Baník vstřelit dalších pět branek, když své šance nevyužili Koštrna, Hradecký, Horváth a Birka. Druhá půle byla již vyrovnaná, domácí vstřelili v 53. kontaktní branku Nardellim, který vystřelil z 20 metrů a překonal Laštovku. Baník, si vytvořil pár šancí k navýšení náskoku, ale koncovka byla dnes největší slabinou.

Hodnocení:
Na středečním tréninku se zranil brankář Laštovka, který vůbec nemohl hrát nohama, míče jen vyhazoval. Přes bolest utkání odchytal a já před ním smekám. V den zápasu onemocněl Suchánek, a tak k utkání cestovalo 14 hráčů, bez jediného tréninku venku. První poločas byl z naší strany až na koncovku excelentní.
Kluci hráli dobře, v pohybu, pokoušeli se kombinační fotbal. Jen hustý obranný val domácích, kterým vyhovovala umělka menších rozměrů a neschopnost našich borců vstřelit branku, nechávala domácím do druhé půli naději. Ve druhé půli jsme už tak přesní nebyli, nechali si dát branku, ale dá se říct, že jsme utkání kontrolovali a zaslouženě vyhráli. Pereme se stále s koncovkou, bohužel to jsme ještě kluky, jako trenéři, nenaučili. Dobrý výkon dnes podala stoperská dvojice Šklíba, Pospíšil, dobré momenty měli i Horváth s Hradeckým. Z mladších hráčů Fiala a Míra Dubský.