Budoucí zápas

Minulý zápas

 Laštovka

Suchánek – Šklíba – Pospíšil – Koštrna

Rohrbacher - Horváth – Birka - Hradecký

Fiala – Tomáš Tran

Hokejově střídali: Michal Dubský, Dubský, na lavici zůstali připraven Tadeáš Tran, Lubas, Vondrák a Miroslav Dubský

Branky: 41. Selvek – 50. Pospíšil

Rozhodčí: Zlámal, Dunda, Horváth

30 diváků, z toho 11 ze Žacléře

Třetí výlet Baníku na hřiště soupeře a napotřetí návrat s bodovým ziskem….
Od počátku utkání bylo zřejmé, že se bude hrát fotbal. Obě družstva se snažila o kombinaci, žádné nakopávání. Mírnou převahu si udržovalo hostující mužstvo, domácí se spoléhali na rychlý přechod do útočné fáze. Baník z převahy vytěžil několik rohových kopů a vstřelil dokonce i branku. Rohrbacher se protáhl okolo domácího obránce, zpětnou přihrávkou vybídl oslavence Birku (dnes 14 let), ale ten trefil padajícího gólmana, z dorážky se trefil Michal Dubský. Radost hostů pokazil zvednutý praporek asistenta rozhodčího. Chvilku před přestávkou se hnal na Laštovku domácí útočník Hon, za záchrannou brzdu zatáhl Pospíšil a míč mířil vedle. Do druhé půle vstoupil Baník aktivně, Rohrbacher vlétl do pokutového území místo přihrávky volil střelu a nechal vyniknout brankáře Doubka. O chvilku později Doubek vytáhl volný kop Birky nad branku. Opět platilo staré známé, nedáš – dostaneš.

Ve 41. minutě hosté chybovali na pravé straně, rychlonohý Hon se protáhl okolo Pospíšila a pro Selveka nebyl problém dopravit míč za Laštovku. Hosté se hnali za vyrovnáním. V 46. minutě unikl po levé straně Hradecký, ale opět jej vychytal Doubek, který jeho střelu s námahou vyrazil na tyč. O pět minut se po přihrávce Horvátha, dostal do pokutového území Hradecký. Domácí stoper Entner jej doslova podťal a rozhodčí Zlámal ukázal na penaltový puntík. K míči se postavil Pospíšil a zkušeně míč uklidil k tyči Doubkovi branky. Hosté měli ještě několik šancí ke vstřelení branky, ale Doubek měl dnes zamčeno. Nakonec to mohli být domácí, kdo mohl brát tři body. V poslední minutě zahrávali z dobré pozice volný kop. Dvoučlenná zeď se rozestoupila a míč skončil, pro Baník naštěstí, v Laštovkově náručí. Následovali pokutové kopy. Prvních pět penalt skončilo nerozhodně 3 – 3, když za hosty nedali Pospíšil a Miroslav Dubský, proměnili Suchánek, Rohrbacher, Hradecký. V šesté sérii dal Horváth, domácí také. V sedmé sérii dal Birka, domácí Selvek mířil do tyče, a tak Baník získal bod navíc.

Hodnocení trenérů: Dnes jsme sehráli na tuto soutěž kvalitní utkání. Obě družstva se snažila o fotbal, trochu proti byl těžký terén. Podle našeho názoru jsme měli více ze hry, dali jsme tyč, dali jsme i regulérní branku… Nakonec jsme dostali po 4 utkáních branku, kluci se dokázali vzchopit a šli za vyrovnáním. Mohli jsme vyhrát, ale dnes proti nám stál velmi dobrý Doubek v brance a velmi robustní stoper. Penalty jsou vždy loterií. Po třech sériích jsme prohrávali 1 – 3, ale Štěpán následující dvě chytil, a nakonec bod navíc vystřelil, dnes čtrnáctiletý Birka. Kluky opět musíme pochválit. Kdo by po šesti kolech věřil, že budeme mít 6 výher. Snad je to pozvánka na derby se Dvorem, to už bude jiná kávička.