Budoucí zápas

Minulý zápas

2x Ondráško a Vít
sestava: Volhejn (B), Mádle (C), Fidranský, Těžký M., Schneider, Ondráško, Gottwald, Kovačík, Pek, Těžký J., Brožek

V první řadě chybělo Žacléři hned 5 kvalitních hráčů základní sestavy! Věděli jsme dopředu o těchto absencích a tak jsme měli celý týden se na to připravit. Čekal nás totiž soupeř, který chce vyhrávat a hrát útočný fotbal...
V současnosti má Žacléř na tolik kvalitní a široké mužstvo, že jsme dokázali sestavit kvalitní jedenáctku a ještě dalších pět borců posadit na střídačku.

Na dobře připraveném trávníku se od první minuty hrál svižný fotbal. Strážné na úvodu diktovalo hru a zanedlouho mělo dobrou příležitost ohrozit branku. Nepokrytý hráč na velkém vápně měl dost času a tak neváhal ani vteřinu a solidní nepříjemnou střelu po zemi doprostřed brány musel gólman Volhejn vyrážet nohama.
Baník poté zahrozil ze strany. Marek Pek přihrával z pravé strany na nabíhajícího a osamoceného Pepu Těžkého, ale jeho střelu vyrazil gólman na tyč. Tady chybělo už jen štěstíčko...

V 17. min. pak udeřilo Strážné! Míč od zadních řad přeletěl zálohu i obranu a nikým nehlídaný hráč poslal míč do malého vápna. Gólman Volhejn couvajíc a s domněnkou, že míč vyrazí za sebe, neodhadl dobře situaci a tak domácí (dobře hrající) útočník, který byl špatně hlídaný naším obráncem jen nastavil hlavu a poslal Strážné do vedení - 1:0.

Žacléř během dvou minut stačil vyrovnat. V 19. min. poslal míč z pravé strany Pepík Těžký na dříče a muže utkání P. Ondráška a ten se štěstím zakončil hlavou. Bylo srovnáno - 1:1.

Baník pak ovládal hru. Kombinoval od gólmana přes obranu, zálohu a "Strážníci" museli běhat nějakou dobu bez míče... To se podepsalo i na druhém gólu Žacléře. Ve 25. min. po dobré kombinaci opět přihrávka ze strany, tentokrát na "špílmachra" Kovačíka, který v nelehké situaci musel zakončovat patičkou. Míč letěl od gólmana do tyče, ale tentokrát jeho "magnet" nezúřadoval a díky dobré předvídavosti zakončoval do prázdné branky Patrik Ondráško. Rázem Baník vedl zaslouženě 1:2!
Tento stav zůstal i do poločasu.

Do druhé půle Strážné "vlétlo" s větší vervou.... Okamžitě vyprodukovali tlak a za několik minut se ocitl úplně sám mezi penaltou a malým vápnem domácí útočník!
Jenže gólman Volhejn prokázal své kvality, podržel mužstvo a odčinil zaváhání z prvního gólu! Asi klíčový moment zápasu... Útočník Kroczek vystřelil do horní části branky, ale brankář Baníku výborně zakročil. Domácí pokračovali v tlaku a vytvořili si rohové kopy a nebezpečné centry ze strany... Tady opět úřadoval gólman Volhejn a po dobrých odhadech situací vše lapil a nepustil! Tím pádem se Baník uklidnil a mohl se tak dostat zpět do zápasu.

Po několika minutách dal domácím definitivní "KO" Lukáš Vít! Přihrávka od Romana Schneidera vyústila nádherným gólem!. Vít si lehce před sebe připravil míč a od rohu velkého vápna vypálil tak, že trefil přesně pravou (vzdálenou) "šibenici" - krásný gól! 1:3! Fanoušci Žacléře a celý tým jásal! Posledních 15 min. byl fotbal "na oko" dobrý, ale bez větších šancí na vstřelení gólu a tak si Baník Žacléř odvezl důležité a cenné 3 body!

I přes oslabení byl tým dobře připravený na tento zápas. Všichni hráči podali týmový a bojový výkon.

Muž zápasu: Patrik Ondráško

Deník Sport: Volhejn, Pepa Těžký a Brožek