Poz Tým O VG/OG B

Budoucí zápas

Minulý zápas

sestava: (B) Volhejn, Šimočko,(C) Mádle,Těžký M.,Skála T.,Kovačík,Ondráško,Skála M.,Kotyk,Brožek,Těžký P.

Divoké odpoledne - si dovoluji napsat: nepřijel hl. rozhodčí, padlo 6 gólů, nový míč, solidní divácká návštěvnost (152 diváků), po zápase vypito 80 piv, 5 litrů kořalky a bohužel minuta ticha před výkopem.

Baník chtěl okamžitě vlítnout na Buky a dá se říci, že se to i dařilo… Od 2. do 9. min. byl jeden roh, jedna Patrikem nastřelená tyč a samostatná šance Brožka s Těžkým P., ale ani jedna z těchto šancí nerozvlnila soupeřovu síť…
Kapitán Baníku Jarda měl dobrou pozici skórovat, ale hlavou minul o cca 2 metry. Hráči Baníku měli místy problémy si kloudně nahrát, chyby při rozehrávce byli evidentní, nevím jestli to bylo trochu nervozitou, novým míčem, terénem anebo jinými vlivy, ale díky tomu měly Buky šanci si kopnout do míče. Baník se dostal ve 34. min. do vedení jen díky hrubce gólmana Englera. Míč padal po centru Skály T. do náručí jmenovanému gólmanovi Buků, ale jeho ruce a rukavice selhaly… Pak už stačilo jen míč doklepnout do brány a na to si počkal Roman K. - 1:0.

Buky směrem dopředu nic pořádně nevymyslely… Pouze jedna jediná šance, kterou Buky měly, skončila v síti! Ve 44. min. naše obrana zaspala, když protihráč mazaně poslal obloučkem míč za obranu a mladý útočník si to sám pádil na žacléřského gólmana. Míč mu prosvištěl mezi nohama a Buky snížily stav na 1:1… V kabině jsme si pochopitelně k tomu něco řekli, a nebylo to zrovna moc potichu.

Druhá půle byla lepší, tolik se nekazilo. My jsme stále drželi tempo hry a Buky už jen zdržovaly zápas, nejspíš už jim docházel dech a síla. V 51. min. kopal Roman K. roh a poslal míč na Radkovu hlavu, a ten elegantním zakončením a pohybem rozvlnil síť - 2:1 pro Baníček!
V 54. min. šli ze hřiště kluci a bráchové Skálovi a místo nich nastoupila dvojice Velentýn a Mára. Právě druhý jmenovaný dostal míč do běhu od žacléřského gólmana a předhodil míč Pepovi, který si před Englerem poradil a zkušeně zakončil - 3:1.
Za 10 min. zakončoval opět Pepa, tentokrát mu asistoval Jarda (C). Ten přihrávku ze strany poslal směrem k penaltě a Pepa v klidu zakončil - 4:1. Buky nedokázaly nijak zareagovat. Za minutku byl faulován ve vápně Valentýn a arbitr Lamberský jasně odpískal penaltu. Kovačík v pohodě poslal míč doprostřed brány - 5:1.

Zbývajících 15 min. se nic extra neudálo a tak Žacléř jasně a zaslouženě zvítězil 5:1, za což nám diváci po zápase zatleskali.

Muž zápasu: dobře hrající Lukáš Šimočko (zápisné)
Deník Sport: Roman, Pepa a Radek