Tomáš Tran – Miroslav Dubský

Hokejově střídali: Lubas, Michal Dubský, Striebliková

Branky: 30 Kraus – 2. Tomáš Tran, rozhodující penalta Michal Dubský

Rozhodčí: Havlík, Kazda, David Hradecký

V utkání o druhé místo krajské soutěže žáků nastoupil Baník proti favorizovanému Dvoru Králové. V půl desáté přivedl rozhodčí Havlík obě družstva na rosou zkropený trávník, o chvilku později začala bitva, ze které vyšel lépe Baník. V podzimním utkání v Žacléři skončilo utkání v normální hrací době 1 – 1, když branky stříleli v 3. minutě Tran a 33. minutě Kopecký, v pokutových kopech byli lepší hosté, a dnes…

Na hodinách naskočila druhá minuta a na domácího gólmana Straku se řítil Tomáš Tran, který šikovně míč „šajtlí“ uklidil k tyči domácí branky 0 – 1. Vzápětí mohli domácí srovnat, když po pravé straně utekl rychlonohý Kraus, míč naservíroval na penaltovém puntíku volnému Kopeckému, ale ten mířil vedle. Na druhé straně po akci jako přes kopírák mířil Birka po přihrávce Hradeckého vysoko do oblak. Domácí vyrovnali v 30. minutě. Po zbytečné ztrátě míče na polovině hřiště vletěl do rozhozené obrany Kraus a levačkou uklidil míč do Tranovi branky.

Nástup do druhé půle patřil opět hostům. V 37. minutě našel za Horváth sprintujícího Hradeckého, ten však trefil dobře vyběhnutého Straku. Zhruba do 60. minuty se hra přelévala od jednoho pokutového území k druhému, oba týmy hrály v defenzivě výborně. Poslední desetiminutovka byla zejména pro oba trenéry na infarkt. A známí bouřliváci Kazda a Votoček se v technických zónách činili. Oba burcovali svá mužstva v honbě za vítězstvím. V 62. minutě fauloval na hranici pokutového území Horváth. Nejlepší domácí hráč Pavel Kraus obstřelil pětičlennou zeď, ale Tadeáš Tran vynikajícím zákrokem posunul míč na břevno a následně zlikvidoval Doležalovu dorážku. V 64. minutě z téměř stejné pozice mířil Kraus k nelibosti trenéra Kazdy vysoko nad. V 68. minutě opět volný kop z hranice pokutového území, do zdi se postavili téměř všichni aktéři utkání. Jen stoper Šklíba se šikovně schoval k tyčce Tranovi branky a s jeho pomocí nakonec míč odvrátili do bezpečí. V 69. minutě vyslal Horváth na zteč Hradeckého, když se zdálo, že žacléřský kanonýr zakončí, namotal se mu pod nohy Tomáš Tran. Následoval rychlý protiútok, který hasil na polovině hřiště za žlutou kartu Horváth. Rozhodčí Havlík přidal dvě minuty a utkání ukončil v normální hrací době za stavu 1 – 1.

Po půl roce se obě mužstva postavila k pokutovým kopům. Tentokrát se radoval Baník, když v deváté sérii rozhodl Michal Dubský. Domácí nedali v první sérii (tyč), ve čtvrté (vedle) a právě v deváté, když Táda Tran pokus Machače vyrazil. Za Baník nedal v první sérii Pospíšil (nad) a ve třetí Suchánek (Straka vyrazil) ostatní exekutoři byli úspěšní v pořadí Rohrbacher, Hradecký, Birka, Horváth, Šklíba, Tomáš Tran a právě Michal Dubský.

Hodnocení:
Před utkání jsme si s trenérem Davidem Hradeckým, říkali, že to dnes nebude snadné. Stále bez Laštovky a Koštrny, navíc utkání se hrálo v 9,30 hodin, a to kluci mají problém. Navíc nutno přiznat, že nám to na jaře vázne herně. Do branky se podruhé za sebou postavil Táda Tran, kterému na jeho žádost pomáhal za brankou stojící Honza Horváth (Tádo, Honzo díky). Kluky jednoznačně zvedla rychlá branka dnes výborného Tomáše Trana. Domácí byli opařeni a podle mne je velká škoda, že jsme je nechali do poločasu vyrovnat. Při akci Krause jsme udělali několik chyb, které si popíšeme na tréninku. Jsme dnes na chlapce pyšní, soupeři se vyrovnali fotbalově a hlavně jsme do toho dnes dali srdíčko. Každý trenér je rád, když jeho svěřenci odchází ze hřiště s radostí J. Po utkání jsme přesouvali pět hráčů (Táda Tran, Suchánek, Fiala, Míra a Michal Dubský), k dvojutkání mladších žáků do Bílé Třemešné. Kluci zvítězili 4 – 0 a 2 – 1, a tak jsem rád, že jsme utkání nerušili a vlastně dnes všichni vyhráli.