Hokejově střídali: Michal Dubský, Miroslav Dubský, Lubas, při rozcvičení se zranil Vondrák
Branky: 15. Koštrna, 36. Birka, 48. Hradecký, 53. Fiala, 56. Horváth
ŽK – 63. Hradecký
Rozhodčí: Seidl, Kubal Martin, Voříšek
30 diváků

Dohrávané utkání 9. kola musel Baník přeložit opět na umělý trávník do Trutnova. Stejně jako před 14 dny, nadělil Baník hostů z Borohrádku pověstné bůro, což bylo překvapením pro oba realizační týmy, protože se utkal třetí tým tabulky se šestým. Všichni čekali, co s domácími udělá nešťastná prohra z Roudnice, když Baník ztratil body v poslední minutě, navíc polovlastní brankou.
Všechny chmury zůstaly v kabině. V pravé poledne zadul rozhodčí Seidl do píšťalky a Baník začal skvělé představení. Na umělce dobře kombinoval a hosty jasně přehrával. První branka padla v 15. minutě, Hradecký zatáhl míč na brankovou čáru, jeho zpětná přihrávka prošla až ke Koštrnovi a ten míč placírkou uklidil k tyči 1 – 0. Ještě před tím spálil tutovku Birka i Hradecký. Hosté kontrovali rychlým přečíslením, ale Sazima nechal vyniknout Laštovku. V poslední minutě prvního dějství mohl přidat druhou branku Horváth, ale sám před gólmanem špatně zakončil.

Co se nepovedlo v poslední minutě, povedlo se v té první. Rychlý výpad Hradeckého s Horváthem zakončil chladnokrevně Birka, 36. minuta 2 – 0. Ve 48. minutě vletěl do pokutového území Fiala, byl faulován a penaltu proměnil ranou pod břevno Hradecký. Nejlepší kanonýr soutěže hostující Tavali se ukázal v 51. minutě utkání. V běhu si zpracoval míč, unikl domácí obraně, ale na skvělého Laštovku si nepřišel. V 53. minutě dal čtvrtou branku Fiala. Baník vhazoval aut, Birka se parádně uvolnil v pokutovém území, byl faulován, ale naštěstí se k míči dostal Horváth, jeho střelu vykopl obránce přímo k Fialovi a ten se nemýlil 4 - 0. Pověstné bůro svítilo na tabuli o dvě minuty později, Birka připravil palebnou pozici pro Horvátha, a ten vstřelil poslední mistrovskou branku všech Baníkovců v této sezoně 5 – 0. Následovalo všeobecné střídání a už šlo jen o to, udržet čisté konto, pro jednoho ze strůjců úspěšného podzimního tažení, gólmana Laštovku.

Hodnocení:
Minulý týden jsme nešťastně prohráli, měli jsme strach, jestli to na mužstvu nenechá stopu. V týdnu jsme volili soutěžní trénink a před utkáním delší taktickou poradu. Už před utkáním chlapci věděli, že jsme s jejich účinkováním velmi spokojeni, také věděli, že pokud vyhrají, dotáhnou se na soupeře bodově. Také jsme se chystali na nejlepšího střelce soutěže Tavaliho. Obětovali jsme na něho dnes Lukáše Rohrbachera, a je třeba říct, že si u nás ,,nekopl‘‘.
Před utkáním také zaznělo staré známé, že vždy je dobré vyhrát poslední utkání sezony. To jak si s tím dnes kluci poradili, bylo pro nás příjemným překvapení. Soupeře doslova místy válcovali. Vypracovali jsme si snad osm stoprocentních šancí a pět z nich proměnili. Odměnou nám je krásné čtvrté místo, když nám k medaili chyběly vlastně tři branky. Navíc máme motivaci do jara.